Nasza historia

 

ewangelizujemy nocą
od 2015 roku

wspomóż naszą akcję

dołącz do nas

Nasza historia

Jezualia trwają od sześciu lat w Toruniu.
Przez pierwsze dwa lata odbywało się to na zasadzie wspólnego spotkania Duszpasterstw z Torunia.

Jednak cztery lata temu zrodziło się w nas pragnienie zrobienia czegoś innego – nie dla siebie, tylko dla ludzi, którzy nie znają Jezusa. Postanowiliśmy całkowicie zmienić Jezualia i ukierunkować je na ewangelizację, a nie spędzanie czasu ze sobą.

Postanowiliśmy zrezygnować z siebie, aby być dla innych.

Bo kapłan to też człowiek

W 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszą nocną ewangelizację. Zanim ruszyliśmy do studentów, zorganizowaliśmy małego grilla i ,,belgijkę’’ (taniec na chwałę Pana Jezusa, który połączył nas ze studentami). Ewangelizacja nie była poparta wcześniejszymi warsztatami. Nie wiedzieliśmy jak mamy to robić, była nas garstka.

Doświadczenie Boga

Po doświadczeniu z jakim się wtedy zetknęliśmy i zobaczeniu tego jak bardzo jesteśmy potrzebni w nocy na Juwenaliach, rok później nasza ewangelizacja trwała do szóstej rano i nie była to garstka, a dziesiątki ewangelizatorów! Zrobiliśmy również warsztaty przed ewangelizacją. Udało nam się postawić scenę, niestety była ona tak daleko, że byliśmy niewidoczni, nie udało nam się uzyskać zgody aby postawić ją bliżej. Mimo tego nie poddaliśmy się i w 2018 roku nasza scena stała w samym sercu Juwenaliów – tuż obok słynnego basenu uniwersyteckiego. Było to najlepsze miejsce jakie dotychczas mieliśmy. Nigdy nie zapomnimy naszej radości z tego, co zrobiliśmy. Sami studenci mówili, że Jezualia podobały im się bardziej niż same Juwenalia.

Niestety przez trudności, jakie doświadczyliśmy w 2019 roku nie udało nam się postawić sceny oraz zagwarantować studentom muzyki. Skupiliśmy się wtedy jeszcze mocniej na ewangelizacji. Było ponad czterdziestu ewangelizatorów. Chodziliśmy po kampusie i do godzin porannych mówiliśmy o Jezusie. 

Wspomóż naszą akcję